Ferah ve Geniş Yatak Odası İsteyenler için öneriler.

Yatak odaları ne kadar geniş ve ferahsa uykumuz da o kadar kaliteli ve derin olur. Özellikle yeni evlenecekler ve yatak odasını yenileyeceklerin yatak odalarını geniş ve ferah gösterebilecek ve döşeyebilecekleri alternatifler oldukça fazla. Ama öncelikle yatak odası takımı almaya çıkmadan önce, yatak odanızın ölçülerini almanız ve yanınızda bulundurmanız önemlidir. Çünkü mağazaların teşhir salonlarında sergilenen yatak odası takımları geniş bir alana yerleştirildiği için oldukça geniş ve ferah durur. Onun için alacağınız yatak odası takımının, yatak odanıza uyup uymayacağını bilmeniz önemlidir. Aldığınız yatak odası takımı, yatak odanıza sığmayabilir. Odanın ölçülerine göre büyük bir takım, yatak odanızı olduğundan daha küçük ve dar gösterebilir.


Yatak odası takımı alırken, takımın odanıza sığıp sığmayacağı, size yeteri kadar hareket alanı bırakıp bırakmayacağı çok önemlidir. Son üretilen yatak odası takımları, doğrudan zemine monte edildiği için, yatağınız daha alçakta olacaktır. Bu da odanızın olduğundan daha büyük ve geniş görünmesine yardım eder. Yatak odasının bir parçası olan gardırop eğer gereğinden büyükse, hep odanıza sığmayacak, hem de size yeteri kadar hareket alanı bırakmayacaktır. Bu nedenle gardırobun, odanızın ölçülerine uygun, yeterli büyüklükte olması da, size genişlik ve ferahlık hissi verecektir. Gardırobun büyüklüğünden ziyade fonksiyonel ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikte olması önemlidir.


Gardırobunun kapısının sürgülü olması size yatak odasında fazladan hareket alanı açılması demektir. Bu nedenle özellikle küçük ebatlı odalarda sürgülü kapılara sahip gardıroplar tercih etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Tabi sürgülü kapıların üzerinde ayna olması da yatak odanızın geniş görünmesine yardım edecektir. Yatak odanız küçük boyutlarda ise, duvarları açık renk boyamanız, odanızın olduğundan daha geniş ve ferah görünmesine yardım edecek başka bir unsurdur.


Yatak odası takımınızın üzerine sereceğiniz nevresim ve örtülerde pastel ve açık tonlara yer vermeniz halinde, odanız ferah bir görünüme kavuşur. Ayrıca açık renkli ve pastel tonlar sizi rahatlatarak uykuya dalmanızı kolaylaştırır. Yatak odanızda gereğinden fazla eşya bulundurmamanız, hurç vb. eşyalarınızı görünmeyecek yerlere koymanız, yatak başlarına koyacağınız komidin ve komidinler üzerine koyacağınız sade gece lambaları da odanızın geniş ve ferah görünmesine katkı sağlar.


Yatağınızın baş ucuna asacağınız sade ve gösterişli olmayan küçük bir tablo ile yatak odanızın dekorasyonunu tamamlayabilir ve sade ama olduğundan daha geniş bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.İşte bizde inegöl mobilyası olarak tam bu ihtiyaçlarınıza uygun mobilyalar üretiyor ve sizlere sunuyoruz.En modern,en şık ve en kullanışlı mobilya takımlarını inegöl mobilya kalitesi ile tüm inegöl mobilya mağazalarında bulabilir isterseniz bizlere online olarak da ulaşabilirsiniz.Yorumlar
Yorum Yap