2017'de hangi inegöl dekorasyon modelleri trend olacak?

2017'de hangi inegöl dekorasyon modelleri trend olacak?

Yazar: ED?TÖR Okunma Sayısı: 436

Modacılar, tasarımcılar, dekoratörler, modaya yön veren uzmanlar 2017’nin moda renklerini belirledi. Siz de evinizi gözden geçirin. Hangi renkleri tamamen kaldıracak, hangilerini tutacaksınız?…

Bir yılı daha hızla geride bıraktık ve yeni yıla giriş yaptık! Dekorasyon ve mimari dünyası her geçen yıl daha da gelişiyor ve her geçen gün yepyeni tarzlar ve fikirlerle ilerliyor.

Yeni yılda “öz’e” ve “doğaya” dönüş, “romantizm”, “kent yaşamı”, “dijital dünya ve sanal yaşam” konseptleri ön plana çıkıyor. Seçtiğimiz örneklerde hem renk, hem tarz, hem de kombin seçeneklerini bulacaksınız.

Elbette bu gelişmeler her sene önde gelen mimar ve tasarımcıların da katkılarıyla, o senenin genel atmosferine ve ihtiyaçlarına uyumlu bir şekilde gerçekleşiyor. Tıpkı giyim modası gibi, dekorasyon dünyasının da her yıl yenilenen bir inegöl mobilya modası ve trendleri var.

Deniz mavisi yerine koyu yeşil

Son yılların en popüler rengi şüphesiz ki mavi tonlarıydı. 2017’de deniz ve gece mavisini geride bırakacağız ve evlerimize koyu yeşil tonlarından oluşan dokunuşlar.  Hem karizmatik bir dokuya sahip olan hem de bulundukları mekana derinlik katan koyu yeşil tonlar oturma odalarındaki koltuk takımlarından mutfak dolaplarına kadar her tarz ve fonksiyona uyum gösterebiliyor.

Koyu maviler, baharat tonlu kırmızılar, limon yeşilleri 2017’de sık sık karşımıza çıkacak tonlar. Ancak öyle bir renk var ki baş tacı olacak gibi görünüyor. 

2017'de, renk, desen, mobilya ve tarz açısından inegöl mobilya dekorasyon trendleri neler olacak dersiniz? İşte bu yıl karşımıza çıkacak en trend dekoratif fikirler…

Metalik pırıltılar

Son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız pastel tonlar bugün hâlâ oldukça popüler olsalar da, uzmanlar yılın ilerleyen zamanlarında pastel tonların yerine metalik pırıltıların geçeceğini söylüyorlar. Altın ve gümüş renkli aksesuarlarla gösterişli ama abartılı olmayan bir estetik yeniden evlerimize hakim olacak gibi görünüyor. Ancak metalik pırıltılar demişken belirtmemizde fayda var: Bakır tonları bu senenin trendleri arasında yer almıyor. Yani klasik altın ve gümüş dokunuşlar revaçta olacak. Matlaştırılmış metalik unsurlar ise hâlâ gözdeliğini koruyanlar arasında

Modern komodinler

Yatak odanızı sıradanlıktan kurtarmak istiyorsanız 2017 dekorasyon öngörülerinin de sizinle aynı fikirde olduğu açık! Sıradan ve klasik baş ucu komodinlerinin yerini modern, yalın ve sıra dışı komodinler alıyor bu sene. Üstelik kendi ellerinizle yapabileceğiniz yaratıcı modeller ya da eski bavullardan ya da eski mobilyalardan yeniden üretebileceğiniz tasarımlar bu modern modellerin başında geliyor.

Yorumlar
Yorum Yap