Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)

İADE VE DEGİŞİM

  MOBİLYAM FABRİKADAN İPTAL ŞARTLARI

 

Madde 1: Ürünlerimiz siz sipariş verdiğinizde, aynı gün ya da ertesi günü hazırlanmaya başlıyor. Bu sebeple üründen vazgeçme durumunuzu, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde bize bildirmenizi rica ederiz.

Madde 2: Özel ölçü/kumaş/renk değişikliği yapılan ürünleri iptal edemiyoruz (Madde:1 de belirtilen 3 iş günü süresini geçti ise).

Madde 3: Siparişinizin üretimi tamamlanıp, siparişiniz nakliye firmasına  verildi ise iptal edilemiyor. Böyle bir durumda, size gelen ürünü kabul edilmeyip iade edilmelidir. Bu durumda iade hakkınızı kullanabilirsiniz  (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).

Madde 4: İleri teslimat tarihli bir sipariş vermişseniz, ürünlerden/ürünlerinizden vazgeçme hakkınız yine sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 3 iş günüdür .

Madde 5: İleri tarihli siparişlerinizin iptali durumlarında, her ürünün stokta tutulduğu ay başına 10.000 TL ücret tahsis edilir (Madde:2 de belirtilen özel sipariş değil ise).

Madde 6: Alt limitli indirim kuponu kullanılmış siparişler için, siparişin içindeki herhangi bir ürünün iptal edilmesi halinde kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyor ise geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadeniz kalan tutara göre yapılır (Mobilyam Fabrikadan’dan kaynaklı olmayan iptal hallerinde).

Madde 7: Ürünün üretim süresinin dolmasına 2 gün kalıncaya kadar ücretsiz iptal hakkınız bulunmaktadır.Nakliye ile gönderimi yapılan ürünler için 15.000 TL iptal bedeli karşılığında keyfi* iptal edebilirsiniz.

Madde 8: Ücret iadeniz, iptal talebiniz alındıktan sonra iptal şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.

 

MOBİLYAM FABRİKADAN İADE ŞARTLARI

Madde 1: 14 gün içinde aşağıdaki durumlar haricinde ürün iadesi hakkınız bulunmaktadır.

  Madde 1a: Özel sipariş: Kişiye özel kumaş kaplaması, ayak rengi değişimi, ölçü değişikliği, köşe yönü değişimi vs. gibi durumlar varsa ürün, iade alınamamaktadır.

  Madde 1b: Kurulumu yapılmış ürünler: Demonte olarak gelen, kurulumunu biz ya da müşterimizin yaptığı ürünler iade alınamamaktadır.

Madde 2: Orijinal paketiyle iade edilmeyen ürünlerin ücret iadesi yapılamıyor. Orjinal paketinin olmaması halinde, ürünün taşınırken zarar görmeyecek bir şekilde paketlenmesini rica ediyoruz.

Madde 3: Ürünün üretiminden kaynaklı bir sorunu var ise 30 gün içerisinde, ürünü ücretsiz iade edilebilirsiniz.

Madde 4: Nakliyeli ürünlerde: Nakliye bedeli alınmış olan ürünlerin keyfi* iadesinde gönderim nakliye ücreti iade edilmemektedir. Gönderim Nakliye bedeli alınmamış ürünlerin keyfi* iadesinde 6.000 TL iade bedeli karşılığında iade hakkınız bulunmaktadır.

Madde 5: Ürün ölçüsünün eve uymaması: Ürün ölçülerini sitemizde belirtiyoruz, evinize ölçüsü uymadığı için iade, iade şartlarımız dışındadır. Lütfen ürünü satın almadan önce, ürün ölçülerine göre, apartmanınızda taşınabilir mi, odanıza sığar mı, kapıdan geçer mi gibi önemli kontrolleri sipariş vermeden önce yapmanızı rica ediyoruz.

Madde 6: Nakliye ile gönderilen ürünlerde ürün teslimatında mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanızı rica ediyoruz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda nakliye görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Ya da ürün size geldiğinde açmadan üründen vazgeçmeniz halinde de ( Ancak yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında bu mümkündür. Yani üründe renk değişimi özel ölçü vs. yapılmadı ise)  ürünü teslim almayıp nakliye firmasına geri verebilirsiniz. Bu durumların ikisinde de mutlaka (0224) 715 77 35 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Madde 7: Ücret iadeniz, ürün Mobilyam fabrikadan merkez adresine geldikten sonra; önceden belirttiğiniz durumlar dışında hasarsız ve iade şartlarına uygun ise 3 iş günü içerisinde yapılacaktır (Keyfi* iade durumlarında ücret iadesi yapılırken siparişte alt limitli kupon kullanılıp kullanılmadığı dikkate alınır).

 

MOBİLYAM FABRİKADAN DEĞİŞİM ŞARTLARI

Madde 1: Ürününüzü teslim almadınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız, ilk önce aldığınız ürün için iptal talebinde bulunmanız gerekmektedir (İptal Şartlarına uygun olarak).

  Madde 1a: Değişim talebiniz, iptal şartlarına uyuyor ise; siparişiniz iptal edilir ve yeni siparişiniz işleme alınır.

  Madde 1b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise Mobilyam fabrikadan yeni sipariş oluştururken, fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.

  Madde 1c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişiniz oluşturulur.

Madde 2: Sipariş verdikten sonra ürün renginde değişlik yapma talebinizi sipariş verdiğiniz gün ya da en geç bir sonraki güne kadar işleme alabiliriz. Sonrasında renk değişimi talebiniz olursa bir önceki kumaş masraf bedeli + yeni kumaş masraf bedeli karşılığında yapabiliyoruz.

Madde 3: Ürünü teslim aldınız ve değişim hakkınızı kullanmak istiyorsanız; ilk önce aldığınız ürünü Mobilyam fabrikadan'a iade etmeniz gerekmektedir (İade Şartlarına uygun olarak).

  Madde 3a: Değişim talebiniz, iade şartlarına uyuyor ise, önceden aldığınız ürünün iadesi Mobilyam fabrikadan’a ulaştıktan sonra yeni almak istediğiniz ürünün siparişi geçilir.

  Madde 3b: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha fazla ise Mobilyam fabrikadan ürününüzü teslim aldıktan sonra yeni sipariş oluşturur ve fiyat farkını, ödemeyi nasıl yaptıysanız, o şekilde iade eder.

  Madde 3c: Değiştirdiğiniz ürünün fiyatı, yerine almak istediğiniz ürünün fiyatından daha az ise Mobilyam fabrikadan ürününüzü teslim alır ve fiyat farkını ödemenizden sonra yeni siparişinizi oluşturur.

 *Keyfi İade: Mobilyam Fabrikadan’dan kaynaklanmayıp, 14 iş günü içerisinde Cayma Hakkı kullanılan durumdur.  

  Keyfi İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

Keyfi İade talebiyle www.mobilyamfabrikadan.com’ a gönderdiğiniz tüm ürünlerin nakliye masrafları ALICIYA ( SİZE ) aittir. 

  İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansıyor? 

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 gün içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve mobilyamfabrikadan.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

  Özel Ürün iade kabul ediliyormu?

Mobilyam Fabrikadan Online Alışveriş Sitesinden özel istek üzerine ürünlerimizde ölçü ve kumaş degişikligi yapılmaktadır.Özel olarak verilen siparişlerde sizden istediginiz ölçü değişiklikleri ve renk seçenekleri yazılı veya sözlü olarak istenir.(sözlü olarak istenen durumlarda mobilyamfabrikadan.com ses kayıtları baz alınır.) kumaş şeçeneklerinde eger isterseniz size kumaş kartelası gönderilir.sizden alınan onay ile ürününüz hazırlanır Bu aşamalar sonucunda eger firmamız tarafından kaynaklanan bir sorun var ise  Özel Ürün İadesi yapılmaktadır.Bunun haricinde sizin onay verdiginiz ürünlerde iade kabul edilmemektedir.   

 

*Digital Kartela Üzerinden Seçilen Renkler'de Ton Farkından Doğabilecek Farklılılardan Firmamız Sorumlu Değildir.

 

Arama Yap
X